A BLOG TARTALMÁT SZERZŐI JOG VÉDI! Felhasználás csak forrásmegjelöléssel!. Üzemeltető: Blogger.

Székesfehérvári Cserkészlány Csapat

A vezetőképzőn kapott bizonyítványt tartom a kezemben.

Önkéntes munka. Ha meghallják ezt a fogalmat, mindenkinek más jut róla az eszébe. Az talán többeknek ismerős, hogy 2011 az Európai Ökéntesség Éve, azt pedig a szülők és tanárok tudják, hogy az érettségihez nemsokára kötelező lesz az önkénteskedés. Valószínűleg nagyon kevesen lesznek azok, akik a cserkészekkel hozzák összefüggésbe, s még ennél is kevesebben fogják a cserkészlányokat eszükbe idézni ennek hallatán.

Pedig cserkészlányok voltak a múltban is, és vannak ma is, sőt, immár boldogan jelenthetem a jó hírt: Megalakult a Székesfehérvári Cserkészlány Csapat!
Játszunk.  :)

Hogy mit csinálnak ma a cserkészlányok? Nem kell a hagyományos bozótban túlélőtúrázós, csomó kötözgetős, menetelős, katonáskodós cserkészségre gondolni (bár igény szerint ez sem kizárt!). Ez egy kizárólag lányokból álló szervezet, ami a lányok (6 éves kortól) és nők(!), tehát a 18 év felettieknek (felső korhatár nincs) teljes életre nevelésével foglalkozik és önkéntesekből áll. Segítjük egymást és másokat, érdekes programokat és képzéseket tartunk hazai és nemzetközi környezetben.
A dán lányok, akik oktattak minket. Neele, Anette és Anne

És hogy ez miért jó nekem vagy bárkinek, aki ebben részt vesz? Mert pénzben nem kifejezhető értékeket kapunk munkánkért cserébe. Barátokat a világ minden tájáról, mérhetetlen mennyiségű szeretetet, elfogadást (bárki vagy, bármilyen vagy, bárhol élsz, nem számít, mert mindenki jó valamiben!), fontos ismereteket, amiket akár egy munkahelyen is hasznosíthatunk: szakmai gyakorlatot, tapasztalatot. Olyan kompetenciáink, képességeink fejlődhetnek, amikről nem is tudtuk eddig, hogy léteznek, vagy ami durvább, valakik elhitették velünk régebben, hogy mi erre vagy arra nem vagyunk képesek.

Fehér kabátban Ildi, a másik vezetőnk.

Én most vettem részt egy háromnapos képzésen, egy hajón, a Dunán, ahol dán cserkészlány önkéntesek tartottak angolul oktatást nekünk. Volt ott projekt menedzsment, marketing, PR, szervezetfejlesztési ismeretek, rengeteg csapatépítő játék, röhögés, buli éjszakánként, és még sorolhatnám mennyi jó dolog!

Egyik játékunkat különösen szerettem. Párokat alkottunk, s egyikőnk vakot játszott, a másikunk pedig némát. A feladat szerint a hajó fedélzetén elhelyezett ábrákat kellett felkutatnunk, s a mellettük lévő számokat megjegyezve visszamenni a játék irányítójához, közölni vele mit "láttunk" az ábrán, hányas volt a száma, majd újabb képecske keresésére indulni. A játékvezető nem tudott magyarul (mert dán volt), én vak voltam (nem láthattam semmit), a párom néma volt (nem tudott beszélni senkivel). Mégis az összes képet hiba nélkül felkutattuk, a számokat és az ábrákon látottakat gond nélkül elsoroltam angolul. Ez csak azért volt különleges élmény számomra, mert eddigi életemben végig úgy éreztem, hogy nem tudok idegen nyelven megszólalni! Mindez csak az egyik hozadéka volt ennek a feladatnak. Megtanultunk bízni egymásban, rábízni magunkat a másik emberre, kitaláltuk, hogyan kommunikálhat egymással egy vak és egy néma, akadályokat küzdöttünk le minden nehézség ellenére, képessé váltunk egy kiszolgáltatott ember szemével látni a világot, figyelni egy nem látó helyett is, ...soroljam tovább? Ugye nem kell? 

Így is látható már mit jelent közénk tartozni. És ez csak egyetlen hétvége volt! Aki velünk tart csodákat tapasztalhat meg és élhet át!

Az én elveim szerint nem kell megmentenünk az egész világot. Nem is tudnánk. De feltétlenül segítenünk kell legalább egyetlen embernek az életben! Felkarolni valakit, mosolyt és szeretetet ajándékozni egy idegennek és cserébe csak annyit kérni tőle, hogy tegye ugyanezt egyetlen emberrel a világon. Köszönetképpen azt szabni feltételül, hogy adja tovább egy idegennek amit tőlünk kapott. Belegondoltak abba, milyen világot teremthetünk ezzel? 
A nemzetközi csapat

Cserkészlány szövetségünk és csapatunk nem csak egyetlen idegennel tesz jót s nem is vagyunk egyedül. 10 millió cserkészlány ad a világon másoknak barátságot, önbecsülést, önbizalmat, hitet, örömet, mosolyt.

Itt a helyed:
ha segíteni szeretnél másoknak,
ha egyedül érzed magad a világban,
ha értelmes elfoglaltságra vágysz,
ha van egy 6 évesnél idősebb lányod, és játékos-okos programokat keresel neki,
ha középiskolás vagy és a kötelező önkéntes munkán gondolkodsz,
ha főiskolás vagy és szakmai gyakorlatot kellene szerezned,
ha anyuka vagy és már megnőttek a gyerekek, s úgy érzed nincs már szükségük rád,
ha bármilyen korú lány vagy, felnőtt nő vagy, és szeretsz nyüzsögni...

Szóval várunk minden hölgyet 6 - 106 éves korig!

CSATLAKOZZ HOZZÁNK! KAPJ ÉS ADJ TE IS JÓT! MI VÁRUNK RÁD! :)

Elérhetsz minket itt:
E-mail: hv.cslcs@szekesfehervar.hu
blog: Cserkészlány
Koltai Gabriella: +36 70/260-4811


és itt:




0 Responses to “Székesfehérvári Cserkészlány Csapat”:

Leave a comment